Bir Öğrencinin Cinayet İşlediği İddia Edilmişti: Kan Donduran Paylaşımlar Sonrası Açıklama Geldi

Kars’taki Serhat Kız Öğrenci Yurdu’nda ambulans ve jandarma araçlarının görülmesi üzerine yapılan sosyal medya mesajları gündem oldu. Kan donduran iddiaların ortaya atıldığı olay infial yarattı. Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kars merkezde yer alan Serhat KYK kız öğrenci yurdunda gece saatlerinde yaşananlar kısa sürede dikkat çekti.

Yaşanan hareketli dakikaların ardından pek çok iddia öne sürüldü. Bunlardan bir tanesi yurtta kalan bir öğrencinin uyuşturucu madde ve alkol kullandıktan sonra odadaki üç kişiyi bıçakladığı ve iki kişinin yaşamını yitirdiği oldu.

Cinayet işlendiği iddiaları gündemde geniş yankı uyandırmasının ardından yapılan sosyal medya paylaşımları tüyler ürpertti.

Öğrenci yurdunda cinayet işlediği öne sürülen genç kızın yaşananların ardından kendisini yaktığı iddiası da ortaya atıldı.

Daha sonra yurdun önündeki ambulansın yurda alkollü bir şekilde gelen bir öğrenci için çağırıldığı iddiası konuşuldu.

Ambulans ve jandarma araçlarını gören öğrencilerin pencereden bakarken çektiği videolar da kısa sürede yayıldı. Bu anlarda yurt yöneticilerinin penceredeki öğrencilere ”Girin içeri, yarın hepinizi disipline vereceğiz” dedikleri duyuluyor.

Tüm bu yaşananların sebebi merak edilirken beklenen açıklama Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından geldi.

Söz konusu cinayet veya yaralama iddialarının gerçek dışı olduğunu duyuran il gençlik müdürlüğü, öne sürülenlerin de asılsız olduğu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx