Öğrencileri Robert Kolej’in efsanevi öğretmenlerinden olan Cryus Carter’a veda etti

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından olan Özel Robert Kolej’de ingilizce öğretmeni olarak 2006 yılından beri görev yapan ve öğrencilerinin ‘efsanevi’ olarak tanımladığı Kanada asıllı Cyrus Carter yaşamını yitirdi.

Meslektaşları ve öğrencileri ona son vedaya hazırlanırken, yıllardır çalıştığı okulu da ona, “2006 yılından bu yana Robert College ailesinin bir üyesi olan sevgili öğretmenimiz Cyrsu Carter’ın vefat haberini paylaşmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cyrus’un öğretmeye olan sarsılmaz bağlılığı ve genç beyinleri yetiştirme konusundaki gerçek tutkusu, öğrencilerin, meslektaşlarının ve onu tanıma ayrıcalığına sahip olan herkesin kalplerinde silinmez bir iz bıraktı. Sıcakkanlılığı, bilgeliği ve sarsılmaz eğitim tutkusuyla sayısız hayata dokundu. Her zaman meslektaşlarının ve öğrencilerinin kalbinde olacaktır. Nur içinde yatsın ve anısı hepimizi etkilemeye devam etsin.” açıklaması yapıldı.

BÜTÜN ROBERTLİLERİN HAYATINA DOKUNAN MELEK GİBİ BİR İNSANDI

Eğitimci Carter’ın ölümünün ardından da yetiştirdiği çok sayıda öğrencisi sosyal medyadan ona veda etti. Öğrencileri, “1990 yılından beri Türkiye’de yaşayan Kanadalı eğitimci, Robert Kolej’in efsane hocalarından Cyrus Carter’ı kaybetmişiz. Mr. Carter gerçek bir dünya entelektüeliydi. İngilizce eğitimini genel kültürle harmanlayan yaratıcı bir hoca, bütün Robertlilerin hayatına dokunan melek gibi bir insandı. Dersine girdiği veya girmediği bütün öğrencilerle bizzat ilgilenir, konuşur, herkesin derdini dinlerdi. Büyük ve erken bir kayıp… Mekanı cennet olsun, bütün Robert Kolej camiasının başı sağolsun.” paylaşımında bulundular.

Carter, Üsküdar Amerikan Lisesi ve MEF International Schools’da da öğretmenlik yapmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir