ÇANAKKALE YANGIN SON DURUM | Çanakkale yangını nerede, neden çıktı? Çanakkale son dakika yangın haberleri! 16-17 Temmuz Çanakkale yangın neden çıktı?

Çanakkale‘de henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, Yukarı Okçular ve Kemel köylerine de sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine, bölgeye yangın söndürme helikopteri ile çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Peki, Çanakkale yangını nerede, neden çıktı? Çanakkale son dakika yangın haberleri! 16-17 Temmuz Çanakkale yangın neden çıktı? Kızılkeçili Köyü Çanakkale yangın mı çıktı? İşte detaylar…

ÇANAKKALE YANGINI SON DURUM

Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili köyü yakınlarında iki noktada, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, Yukarı Okçular ve Kemel köylerine de sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine, bölgeye yangın söndürme helikopteri ile çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangının kontrol altına alınması için ekiplerin 7 helikopter ve 4 uçak ile 33 arazöz, 14 su ikmal aracı, 4 dozer, 4 trayler ve komuta aracıyla havadan ve karadan müdahalesi sürüyor. Yangına kamu ve özel sektöre ait iş makineleri de destek veriyor. Bölgeye, Balıkesir ve Bursa’dan takviye arazöz ve itfaiye araçları geldi.

ÇANAKKALE YANGINI NEREDE, NEDEN ÇIKTI?

Henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı, Kızılkeçili köyü yakınlarında iki ayrı noktada yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın, Yukarı Okçular ve Kemel köylerine de sıçradı. İhbarlar üzerine, bölgeye yangın söndürme helikopteri ve birçok itfaiye ekibi gönderildi. Çanakkale Valiliği, devam eden yangınla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili, Yukarı Okçular ve Kemel köyü civarında devam eden orman yangınını, havadan ve karadan söndürme çalışmaları devam etmektedir. Kemel köyünde yaşayan vatandaşlarımızın, can güvenliği açısından evlerini boşaltmaları önem arz etmektedir. Vatandaşlarımız, valiliğimizce tahsis edilen tesislerde misafir edileceklerdir.” Köyden tahliyesi sağlanan vatandaşların, Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirildiği öğrenildi.

KIZILKEÇİLİ KÖYÜ ÇANAKKALE YANGIN MI ÇIKTI?

Havaların ısınması ve tatil yerlerinin kalabalıklaşması sonrası ormanlarımızdaki yangınlar çoğaldı. Son olarak Hatay’ın Belen ilçesinde, Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili köyü yakınlarında iki noktada ve Mersin’de Kavakoluğu Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Ekipler alevlere havadan ve karadan müdahale ederken son durumu aktaran Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Şu anda sorunumuz bu 3 yangın, bunlara konsantre olmuş vaziyetteyiz.” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Yerlikaya ise “Belen yangınıyla ilgili 2 kişi gözaltında. 7 evimiz yandı. vatandaşlar güvenli yerlere tahliye edildi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx