Analist: Bu Oyun Coinleri, Hong Kong Dopingiyle Fırlayabilir!

Bir Hong Kong yasa koyucusu medyaya oyun coinleri için bir düzenlemeye gerek olmadığını söyledi. Yasa koyucu, oyunlar menkul kıymetler veya vadeli işlemler içermediği sürece, Hong Kong’un web3 gelişimine açık olduğunu kaydetti. Oyun coinleri Internet Computer, ApeCoin, The Sandbox, Immutable X ve Gala Çarşamba günü toparlanmaya başladı. Kripto analisti Ekta Mourya, bu coinler için daha fazlasının olabileceğini düşünüyor.

ABD’li düzenleyicilerin baskılarının ortasında oyun coinleri toparlandı

Bazı oyun tokenlerinin fiyatları, web3 ekosistemiyle bağlantılı bir Hong Kong milletvekilinin bu varlıkların menkul kıymet veya vadeli işlem ticareti içermedikleri sürece şehirde düzenlemeyle karşılaşmalarının muhtemel olmadığını söylemesinin ardından Çarşamba günü yükselişe geçti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para birimleri üzerindeki baskısı kan gölüne neden oldu. Bu arada, lider kripto Bitcoin, Ethereum ve bazı altcoin’ler baskıdan kurtulmayı başardı. Bir diğer tarafta, Hong Kong’un kripto para birimleri konusundaki tutumu kripto ekosisteminin gelişimini destekliyor. Çinli bir muhabir olan Colin Wu, yakın zamanda attığı bir tweet’te, 290 bin takipçisine bir Hong Kong yasa koyucusunun medyaya borsalar ve sanal varlık yönetimi dışında, oyun coinleri’nin düzenlenmesine gerek olmayabileceğini söylediğini bildirdi. Bu bağlamda Colin Wu, şu paylaşımı yaptı:

Bir Hong Kong yasa koyucusu medyaya, borsalar ve sanal varlık yönetimi dışında Hong Kong’un düzenlenmesi gerektiğini belirtmediğini söyledi. Örneğin, menkul kıymetler ve vadeli işlemler içermedikleri sürece oyun coinleri düzenlenmeyecek. Ayrıca, Hong Kong Web3‘ü geliştirmekte nispeten özgür olacak.

https://twitter.com/WuBlockchain/status/1666361873904844800

Muhabire göre, web3 gelişimi menkul kıymetler ve vadeli işlemler içermediği sürece, Hong Kong bu tür protokollere ve projelere nispeten açık. Bu arada, ABD’li düzenleyiciler ve Hong Kong’lu yasa koyucu tam olarak zıt bir duruşu sahip. Bu da uzmanlara göre, uzun vadede gelişimin ABD’den Çin’e doğru kayacağına işaret ediyor.

ICP, APE, SAND, IMX ve GALA toparlanmaya başladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, Binance ve Coinbase’e çeşitli suçlamalarla dava açtı. Binance ve Coinbase’in dünyanın en büyük kripto borsaları olmaları nedeniyle, bu davlar piyasası sarstı. Özellikle dava dosyasında adı ‘menkul kıymet’ listesinde geçen altcoin’ler derin kayıplara tanık oldu. Bununla birlikte, bugün oyun coinleri nispeten piyasadan daha iyi performans gösterdi. Bunlar arasında, Internet Computer (ICP), ApeCoin (APE), The Sandbox (SAND), Immutable X (IMX) ve Gala (GALA) yer alıyor.

Kripto ekosisteminde oyun tokenleri

ICP, SAND, IMX ve GALA oyun tokenları son 24 saatteki kayıplarını geri almayı başardı. Analiste göre, kısa vadede bu oyun tokenlarında daha fazla toparlanma mümkün. Bunun için de Hong Kong’un Web3 ve oyun coinleri konusundaki tutumunun netleşmesi gerekiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir