Victor Nelsson’dan Sevilla yanıtı

Galatasaray’a geçen dönem başında ülkesi Danimarka’nın Kopenhag grubundan transfer olan 23 yaşındaki Victor Nelsson, Muhteşem Lig’de düzgün bir dönem geçirememelerine karşın sarı-kırmızılı taraftarların beğendiği ve desteklediği isimlerin başında geldi.

Sevilla’ya transfer olan Marcao ile bilhassa UEFA Avrupa Ligi’nde başarılı maçlar çıkaran Nelsson, yeni döneme tezli bir biçimde giriyor.

Genç futbolcu, Avusturya’nın Innsbruck kentindeki Stans kasabasında gerçekleştirilen ikinci etap yurt dışı kampında, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

“Kuzey’in Kralı” lakabına talip oldu

Başakşehir’in Norveçli hamle oyuncusu Fredrik Gulbrandsen ile Galatasaray’da top koşturduğu devirde vatandaşı Martin Linnes ortasında atışmaya neden olan, Trabzonsporlu taraftarların eski golcüleri Norveçli Alexander Sörloth ve mevcut santrfor Danimarkalı Andreas Cornelius için kullandıkları “Kuzey’in Kralı” lakabına Nelsson da talip oldu.

ABD imali bir diziyle tanınan olan “Kuzey’in Kralı” lakabıyla ilgili, “Sence dünyada ve Türkiye’de ‘Kuzey’in Kralı’ kim?” formundaki soruya sarı-kırmızılı futbolcu, “Dünya genelini bilmiyorum ancak Türkiye’de ‘Kuzey’in Kralı’ benim.” cevabını verdi. Victor Nelsson, “Bu argümanı Viking kanlarından mı geliyor?” denmesi üzerine, “Evet. Bu espriye çok rastlıyorum. Bu türlü diyebiliriz. Bence keyifli bir söyleyiş biçimi.” tabirlerini kullandı.

Sevilla cevabı

Sarı-kırmızılı futbolcu, İspanya’nın Sevilla Kulübünün transfer gayelerinden birisi olduğu istikametinde çıkan haberlerle ilgili yorum yapmadı.

Galatasaray’da geçen dönem birlikte forma giydiği Marcao’yu transfer eden Sevilla’dan teklif alıp almadığının sorulması üzerine Nelsson, “Zor bir soru. Sıkıcı bir karşılık vermem gerekecek. Bunun üzerine yorum yapma yahut öteki bir şey söyleme bahtım yok. Yorumsuz olarak bırakıyorum.” diye konuştu.

“Galatasaray’ı seviyorum”

Nelsson, meslek maksadıyla ilgili bir lig yahut kulüp hayali olmadığını belirterek, “Galatasaray’da oynamayı çok seviyorum ve burada olduğum için keyif alıyorum.” dedi.

Victor Nelsson, geçen dönem 13. tamamladıkları Harika Lig’in istedikleri üzere geçmediğini söyledi. Galatasaray’ın büyük bir kulüp ve ekip olduğunu anlatan Nelsson, “Galatasaray ismini duyduğumda çabucak etrafıma gitmek istediğimi söyledim. İnanılmaz büyük bir kulüp ve bütün dünyada bilinen, tanınan bir grup. Geçen dönem şampiyonluk uğraşı vermek istiyorduk lakin ligde istediklerimizi gerçekleştiremedik. Galatasaray, benim için çok büyük bir grup.” şeklinde görüş belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.