TEM’de kaza sonrası taksiyi parçaladılar

İstanbul’da TEM’de trafik kazası sonrası yaşanan tartışmada taksiye levye ve demir kesici makaslarla saldırıldı.

Olay, dün öğlen saatlerinde TEM Otoyolu Gaziosmanpaşa Ankara istikametinde meydana geldi. Taksi sürücüsü Enes Yaşar’ın savına nazaran, içerisinde yabancı uyrukluların olduğu bir araba, trafikte kendisini taciz etmeye başladı. Panikle frene bastığını belirten Yaşar, peşindeki aracın arttan hafif halde çarptığını öne sürdü.

Bir öteki arabanın de çarpmasıyla zincirleme kaza meydana gelirken, arabadan inen 5 kişi, levye ve demirlerle taksiye ziyan verdikten sonra süratle olay yerinden uzaklaştı. Yaşar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis takımları, Enes Yaşar’ın sözüne başvurarak şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

“LEVYE VE DEMİR KESİCİ MAKASLARLA SALDIRDILAR”

Olay anını anlatan taksi sürücüsü Enes Yaşar şunları söyledi:

“Esenler’den yolcuyu aldım ve Levent’e yola koyulduk. Akabinde yolda taciz edildik. Bizi trafikte sıkıştırarak tehlikeye soktu. Ben panik yapıp frene basınca arttan bana çarptı. Zincirleme kazaya sebebiyet verdi. Gerisindeki araç da ona çarptı. Kaza olunca emniyet şeridine çektik. Araçlardan aşağı indik. Kendilerini sakinleştirmek istedim. Çantanın içinden levye ve demir kesici makaslarla bana saldırmaya çalıştılar. Birini tuttum, demir gereçle koluma vurdu. Sonrasında silah gördüm çantanın içinde. Silahı görünce kendimi geri çektim, otomobilin ardına hakikat kaçmaya başladım” dedi.

“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Şüphelilerin taksiye ziyan verdiğini belirten Yaşar, “Aracımın birçok yerinde hasar var. Vahim bir olay yaşadık. İnşallah güvenlik grupları elinden gelen yardımı yapacak. Bedenimde yalnızca sol kolumda, şu biçimde bir şişlik var. Doktora gidip darp raporu aldık. Bayan müşterimin sıhhat açısından rastgele bir sorunu yok. Yalnızca ruhsal olarak kendisi yıprandı. Bu formda vahim bir olaya şahit oldu kendisi. Bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü grupları, “Trafik Kazası”, “Mala Ziyan Verme” ve “Darp” şikayetiyle şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.