Stranger Things 4 sezonu ile adeta rekor kırdı!

Stranger Things’in son sezonu Netflix için büyük bir hit olması bekleniyordu ve öyle de oldu diyebiliriz. Her ne kadar dizide bazı kesimlerin onaylamadığı kötü sahneler olsa da dizi yine de başarıya ulaşmışa benziyor. Diziyi bugüne kadar kaç kişinin izlediğine dair rakamlar açıklandı. 4. sezonun tamamı, yayınlandığı ilk 28 gün boyunca 1,15 milyar saatlik muazzam bir izleme süresini geride bıraktı ve bu, onu bir milyar saatlik dönüm noktasını geçen yalnızca iki diziden birisi haline getirdi.

The Hollywood Reporter‘a göre, 27 Mayıs’ta prömiyeri yapılan Stranger Things 4. sezonun 1. cildinin ilk yedi bölümünün ilk 28 gününde 930.32 milyon saat izlenmeyi başardığını, 8. ve 9. bölümlerin ise haftada 221 milyon saate ulaştığını yazıyor.

Stranger Things her ne kadar çok izlense de eleştiri oklarının hedefi de oldu

Dizi çok başarılı hikaye ve oyuncularla başarısını kanıtlamış olabilir ancak dizide erkek erkeğe ilişkiye yönlendirebilen bazı sahneler ve durumlar söz konusu. Dizi bu açıdan birçok kişi tarafından eleştiriliyor. Netflix Türkiye’de bu dizi yeni sezonuyla birlikte en çok izlenen 2.dizi konumuna gelmişti.

Bu 1,15 milyar toplam izleme saati, Netflix’teki dizi için bir rekor, ancak Stranger Things 4. sezon hala Squid Game‘i geçmeyi başaramadı. Koreli hit yapım, yayınlandığı ilk 28 gün içinde 1,65 milyar saat izlenmiş ve diğer sitelerde en çok izlenen yapım olmuştu. Ancak 80’lerin korku temalı yapımının ikinci kısmı sadece 1 Temmuz yayınlandı, bu yüzden Stranger Things’in bu unvanı Squid Game’den çalması için hala biraz zamanı var gibi görünüyor.

Netflix’in amiral gemisi serisinin popülaritesinin çok önemli yeni abonelere yelken açıp açmayacağı henüz net değil. Hizmet, bu yılın başlarında on yıl içinde ilk kez küresel aboneliklerde (yaklaşık 200.000) bir düşüş yaşamış ve bu durum işten çıkarmalara, iptal edilen projelere ve reklam destekli bir katmanın onaylanmasına sebebiyet vermişti. Ayrıca platform şifre paylaşımını kısıtlama yoluna da gitmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.