Melisa Aydınalp: Dar ve açık kıyafetler giymek hoşuma gidiyor

Kadıköy Bağdat Caddesinde pankartlı protesto yapan Melisa Yaren Aydınalp, gözaltına alınmıştı. “Hayasızca hareketlerde bulunma” suçundan hakimliğe sevk edilen Aydınalp yurtdışı çıkış yasağı ve 3 ay boyunca Pazartesi ve Perşembe günleri en yakın kolluk birimine imza atma şartıyla serbest bırakıldı. Melisa Aydınalp, ünlü sunucu Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalına konuk oldu. Gör Beni programında çarpıcı açıklamalar yapan Aydınalp lise yıllarında öğretmeni tarafından tacize uğradığını açıkladı. Yaşadığı travma sonrası kadınların açık giyindiklerinde özgürce hareket etmelerini kendine görev edindiğini açıkladı. Kendisinin bir özgürlük hareketi başlattığını söyleyen Aydınalp, en çok da açık giyinen kadınları eleştiren başka kadınlara karşı mücadele etmek istemediğini bu yüzden açık giyinmeyen kadınların kendilerine engel olmamasını istedi.

Melisa Aydınalp’ın katıldığı Gör Beni programının kısa fragmanında şunları söyledi:

‘Vücudumu seviyorum ve vücudumu görmeyi de seviyorum. Bu sebeple daha dar ve açık kıyafetler giymek benim hoşuma gidiyor. Özgürce giyinemediklerini düşünüyorum, ve hatta özgürce giyindiklerinde içlerinin asla rahat olmadığını, hep bir endişeyle yürüdüklerini düşünüyorum. Göğüs dekoltesi giymek istemiyorsunuz diye giyecek kadınlara da engel olmayın. Bu bizim için çok önemli. Yani biz birine karşı mücadele ederken bir de kadınlara karşı mücadele etmek istemiyoruz. Korkarak yaşayamam ki, ben bir ışık yaktım. Bir özgürlük konusunu ortaya attım ve bunu devam ettireceğim ve ettirmekte zorundayım, bu benim görevim. Ama geri çekilmek ve ya bir şey yapmamak ya da söz hakkına sahip olmana rağmen susmak bence asıl korkaklık. Ben lisedeyken bir öğretmenim tarafından tacize uğramıştım bütün erkeklerin içinde. Mini etek giydiğim için, mini eteğimle rahat olmamam gerektiğini ve utanmam gerektiğini söyledi ve eteğimi açmaya çalıştı.’

MELİSA AYDINALP KİMDİR

2000 doğumlu olan Melisa Aydınalp, liseyi Ortadoğu Koleji Fen Lisesinde tamamladı. 2019 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılan Aydınalp, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’de eğitim görüyor.

Modellik kariyeri ve tarzıyla tanınan Melisa Aydınalp, özel yaşamı ve yaşam biçimiyle de ilgi çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir