Mehmet Metiner’den ‘Kral çıplak demenin vaktidir’ diyen Bülent Arınç’a sert çıkış

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak muharriri Mehmet Metiner’in, eski TBMM Lideri Bülent Arınç’ın “Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah yürekli olana izzet verir” kelamlarına ikinci sefer sert reaksiyon verdi.

Metiner toplumsal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımında, “Arınç o denli sav edildiği üzere AK Parti’nin kurucu üyelerinden değildir. AK Parti kurulduktan sonra Erbakan hocadan talep ettiği SP Genel Başkanlığı teklifi kabul görmeyince AK Parti’ye kuruluşundan 24 gün sonra katılmıştır” dedi.

AKP İÇERİSİNDE KRİZ BÜYÜYOR

Eski TBMM Lideri Bülent Arınç dün gerçekleştirilen, ‘Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden’ başlıklı toplantıda,  AKP’lileri ve AKP’ye yakın gazetecileri eleştirmişti. Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah yürekli olana izzet verir” sözlerini kullanmıştı.

“ARINÇ’IN İSMİNİ DUYMAK İSTEMİYORUZ” DEMİŞTİ

Arınç’ın bu kelamlarına AKP içerisinden reaksiyon gecikmemiş, AKP’li Metiner Bülent Arınç’a “Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık; inşallah ihraç olur masraf, onu partide tutanlara da yazıklar olsun!” kelamlarıyla yüklenmişti.

TV100’de yayınlanan “Sağlı Sollu” programında konuşan Metiner, Arınç’ın ismini duymak istemediklerini belirtmişti.

Metiner, “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur masraf. Kâfi artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” demişti.

Arınç’ın kelamlarını “aşağılık ifadeler” olarak nitelendiren Metiner, şöyle devam etmişti:

  • “Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Mangal üzere yüreğimiz var. Bülent Arınç’ın hamaseti varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin TV100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesebatımız var bizim. Uğraş tarihimizde, geçmişimizde. İkide bir sütrenin gerisine çekilip diğerlerine ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Sahiden hadsizlikte hudut tanımamaya başladı. Tabirlerin hepsi aşağılık.
  • Yüce divan oylamasında Bülent Arınç ve arkadaşları Davutoğlu grubu ‘Evet’ oyu kullandılar. İçimizde FETÖ’cüler vardı, onlar ayrıldılar siz onlar kadar bile erdemli değilsiniz. Hem içimizde durup hem gerimizden hançerlemek namertliktir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.