Jorge Jesus’un, Willian Arao ile ilgili kelamları ortaya çıktı

Fenerbahçe’de transfer konusunda muahede sağlandığı tez edilen Willian Arao, teknik yönetici Jorge Jesus’un en beğendiği ve çok yakından tanıdığı bir isim.

Milliyet’in haberine nazaran, 2020 yılında Flamengo’da Willian Arao’nun hocası olan Jesus, eski öğrencisiyle Fenerbahçe’de de buluşuyor. Portekizli hocanın Benfica’da misyon yaparken de Brezilyalı orta sahayı transfer etmek istediği kaydedildi.

Jorge Jesus’un Flamengo’da 5 kupa kazandıkları devirde grubunu değerlendirirken Willian Arao için ortaya koyduğu görüşler de oyuncusuna ne kadar bedel verdiğini gözler önüne seriyor.

Jorge Jesus’a nazaran son derece savaşçı ve kendini ekibine adayan bir futbolcu olan 30 yaşındaki Willian Arao, istikrarlı yapısıyla da takdir topluyor.

Deneyimli teknik yönetici Jorge Jesus’un 2020 yılında Brezilya’da Willian Arao için kullandığı sözler şu formda:

“Flamengo’da grubumla birinci misyona başladığımızda aslında kulüp Willian Arao’yu artık takımda düşünmüyordu. Lakin biz takımımla Arao’nun istediğimiz oyuncu olduğunu gördük. Her teknik yöneticinin isteyeceği cinsten bir oyuncu. Aslında bizle bir arada Willian Arao değişmez bir isim oldu ve taraftarlar sevmeye başladı.”

“Willian Arao, rekabetçi, kendini işine ve alana adayan, daima motive biri. Dünyada her grupta oynayabilecek bir ahenk gücü var. Taktiksel zekaya da sahip.”

FORMDA GELECEK

Brezilya Serie A’da dönem devam ettiği için Willian Arao formda gelecek. Rastgele bir sakatlığı bulunmayan başarılı futbolcu, maç ve idman kondisyonuyla kadroya güç katacak. 20 Temmuz’daki Dinamo Kiev maçına şimdiden hazır olan Willian Arao, Jorge Jesus’un planlarında değerli bir yer tutacak.

Willian Arao mesleği boyunca istikrarlı imajıyla öne çıktı. 30 yaşındaki futbolcu, 2016’dan bu yana forma giydiği Flamengo’da 376 maça çıktı, 35 gol atıp 30 asist yaptı. Bu dönem ise deneyimli oyuncu Flamengo’da tam 33 maça çıktı, 5 gol 2 asistle oynadı.

6 KUPA KAZANDI

Arao, Flamengo mesleğinde Libertadores dahil 6 kupa kazandı. Brezilyalı orta saha Botafogo’da da 35 resmi maçta 5 gol kaydedip, 3 asiste imza atmıştı.

Flamengo’da Jorge Jesus’la 1 yıl bir arada çalışan Willian Arao, deneyimli çalıştırıcının idaresinde 45 maça çıktı. Arao, bu 45 maçta 2 gol attı, 3 asist yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.