Dev şirketlerde işler yeterli gitmiyor! Meta’nın akabinde Google’da işe alımları durdurdu

Bir üst seviye Google çalışanı, Business Insider’a Google’ın 2022’nin üçüncü çeyreği için işe alım amaçlarından şimdilik vazgeçtiğini söyledi. Şirket işçi gereksinimi olan konumlar için işe alımları üçüncü çeyrekten sonra yine değerlendirmeye alacak. Google yeni işe alım stratejilerini geçen ay yöneticilerine ilettiği ve yeni şu anda yeni stratejinin uygulanmaya başlandığı belirtiliyor.

Alphabet’in bünyesinde yer alan Google’nin bu atağı, şirketi olumsuz istikamette etkileyebilecek artan makroekonomik faktörler ve ekonomik sakinlik belirtileri ortasında temkinli bir halde ilerlemeye çalıştığını gösteriyor.

GOOGLE DIŞINDA BİRÇOK DEV TEKNOLOJİ ŞİRKETİ İŞE ALIMLARI AZALTIYOR

Diğer teknoloji devlerinde de benzeri haberler geliyor. Facebook’un ana şirketi Meta da yakın vakitte işe alınacak kişi sayısını 10 binden 6 bine indirdi. Ayrıyeten Meta yöneticileri çalışanlara keskin bir ekonomik gerileme için hazırlanmaları ihtarında bulundu.

Microsoft ve Amazon’da yılın ikinci yarısı için işe alımları azaltma yoluna gitti.

Google şimdilik işten çıkarmayı projelerle ilerleyeme sağlanamayacağından düşünmüyor. Ancak ilerleyen vakitlerde Meta üzere bu istikamette karar alabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.