CHP önderi Kılıçdaroğlu, 85 bininci bayan üye Dilek Doğan’ı ağırladı

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayan Kolları Başkanlığı, son bir yılda partiye 85 bin yeni bayanı üye yaptı. Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye Tekirdağ vilayet örgütünden üye olan Dilek Doğan’ı makamında ağırladı, parti rozetini taktı.

Görüşmede CHP Başkanı Kılıçdaroğlu’na Bayan Kolları Genel Lideri Aylin Nazlıaka, Bayan Kolları Merkez Yürütme Şurası üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Tekirdağ Vilayet Bayan Kolları Lideri Nurten Yontar ve Kapaklı İlçe Bayan Kolu Lideri Deniz Bilge eşlik etti.

‘ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINDAN ETKİLENDİM’

Yapılan görüşmede Kılıçdaroğlu, Tekirdağ vilayet bayan kollarının örgütlenme çalışmaları hakkında bilgi alırken, CHP’ye yeni üye olan Doğan, “Hayatımda birinci kere Ankara’ya geldim. Sizin yanınıza gelmeden evvel Anıtkabir’i ziyaret etmenin onurunu yaşadım. Annem hasta olduğu için emekliye ayrıldım ve ona bakıyordum. İki yıldır birinci kere yaşadığım ilçe olan Kapaklı’nın dışına çıktım” sözlerine yer verdi.

CHP’ye her vakit sempatisi olduğunu kaydeden Doğan, “Oy da verirdim. İlçemizde yürütülen örgütlenme faaliyetlerinden etkilendim. Parti üyesi olmaktan korkmamam gerektiğine ikna oldum. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan daima birlikte çıkacağımıza olan inancımla parti üyesi oldum” dedi.

‘OYUMUZUN DÜŞÜK OLDUĞU YERLERE ODAKLANIN’

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise CHP Bayan Kolları’na yönelik şunları söyledi:

“Oyumuzun düşük olduğu yerlere odaklanın. Üye sayımız arttıkça, oy oranımız da birebir doğrultuda artacaktır. Bunun için de bayanları örgütlemek çok kıymetli. Hayatı ilmek ilmek ören bayanlar, hanedeki bireyleri ve komşularını da üye yapıyor. Bu mevzuyu çok önemsiyorum. En kıymetli misyonunuz; konut bayanlarını örgütlemek.”

‘DAHA EVVEL AK PARTİ’YE OY VEREN BAYANLAR BU SEFER ÖFKELİ’

CHP’li Aylin Nazlıaka ise iktidara geldiklerinde hayata geçirecekleri projeleri anlatmak için Ankara’nın bütün ilçelerinde saha çalışması yaptıklarını kaydetti.

Nazlıaka, “81 vilayette YaşamHak otobüsümüzle yürüttüğümüz çalışmalar son süratiyle devam ediyor. Çalmadığımız kapı kalmayana kadar Aile Takviyeleri Sigortası’nı anlatmaya devam edeceğiz. Tencerede et mi kaynar, sıkıntı mi kaynar, en düzgün bayanlar biliyor. Daha evvel daima AK Parti’ye oy vermiş olan bayanlar bu sefer iktidara öfkeli, gidip konuştukça itimatlarını kazanıyoruz. İktidarı bayanlar değiştirecek” dedi. (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.