Arda Turan: Galatasaray’da oynayamayacağıma nazaran devam etmeyi düşünmüyorum!

Galatasaray’ın kontrat yenilemediği ve özgür bıraktığı Arda Turan, katıldığı canlı yayında mesleğine nasıl devam edeceğine dair ipucu verdi. 35 yaşındaki oyuncu, özel hayatındaki kimi olaylar hakkında da konuştu.

Galatasaray ile mukavelesi sona eren ve sarı-kırmızılı grupla yola devam etmesi beklenmeyen Arda Turan katıldığı programda birçok mevzuda açıklamalarda bulundu.

Gazeteciye yumruk atmasından cinsel tacizle yargılanmasına, futbolculuğa devam edip etmeyeceğinden teknik yönetici hayaline dair net sözler kullanan Arda Turan’ın ‘Az evvel konuştum’ programındaki kelamları şöyle;

“Galatasaray’da oynayamayacağıma nazaran, futbol mesleğimi Katar’da, ABD’de, eşimin ve ailemin rahat edemeyeceği bir yerde oynamayı düşünmüyorum. Harika Lig’de rastgele bir kadroda oynamayı düşünmüyorum.”

TEKNİK YÖNETİCİLİK SÖZLERİ

“Alttan bir kadrosu alıp, UEFA Kupası final seyahatine giden bir kıssa olsa ona hizmet etmek isterim lakin onun dışında futbol oynayacağımı düşünmüyorum. Teknik yönetici olmak istiyorum, uygun bir teknik yönetici olacağımı düşünüyorum. Çalışıyorum takımımı topluyorum. Kerem Yavaş var Şenol Güneş’in yardımcılığını yaptı. Emrah Karakovan var A Ulusal Kadronun kaleci antrenörü. O isterse onu oradan alacağım. Rijkaard’ın yardımcılığını yapmış Carlos var. Atletico Madrid’den yardımcı antrenörlük yapmış Oscar var. Bu türlü bir takımla hocalık yapmak istiyorum.”

BARCELONA MAÇINDAKİ OYUNA ELEŞTİRİ

“Ali Sami Yen’de eleniyoruz Barcelona’ya hala pas oyunu. Biz Barcelona’yı eleyebilirdik. Ben, Barcelona’ya karşı uygun oynadım diye memnun olmak istemiyorum. Frankfurt’un oynadığını Galatasaray da oynadı. 15 dakika Ali Sami Yen’in gücü, at bakalım uzun topu, düşeni ikinci al, bir faul kazan. Atıyor musun, atmıyor musun Barcelona’ya golü?”

ÖZEL HAYATINDAKİ OLAYLAR

“Çok yanlış, büyük yanılgılar, rezillik… O devirdeki davranışlarım çok makûs. Sebeplerinin, benim vicdanımda geçerliliği var. Bilal abi, ‘Bu paranın gözü kör olsun’ diye manşet atarken ‘Evladım, bu iş nedir’ diye sormaz mısın? Benim konutumda kalıyorsun. Şiddet yanlış. “Cinsel tacizle yargılanıyorum. Ben, kimseye bu türlü bir şey yapmadım. Deliller nerede? Beraat ettim lakin içim soğumuyor. Kimse benden özür diledi mi?”

FATİH TERİM’İN SÖZLERİ

“Tarihin en güzel teknik yöneticisi olmak istiyorum. Bunu Fatih hocanın ağzından duyduğum için söylüyorum, ‘Beni geçebilirsin’ dedi. Onun için de deneyeceğim. ‘Beni bir tek sen geçebilirsin’ dedi.

Baba ile oğul ortasındaki ilişki… Bizim hadsizliğimizdir hocaya karşı, Fatih hoca da sağ olsun bizi affetti. Elini öptük, barıştık. Fatih Terim, bizim hayat büyüğümüzdür.”

“G.SARAY’I SEVMENİN BU KADAR HATA OLDUĞU…”

“Galatasaray’ın kimi idare şurası, genel şura üyeleri beni sevmiyormuş üzere hissediyorum. Çok makus bir şey. Ben, Galatasaray’ı daima seveceğim. Taraftar benim canım. Genel konsey beni sevmiyor, niçin bilmiyorum, herhalde onlar da 13 milyon kazandırdı. Galatasaray’ı sevmenin bu kadar hata olduğu bir hayat olabilir mi? Son 2 maçı Aslantepe’de bile izlemedim, futbolu bırakıyordum ben. Jübile falan istemiyorum. Nezaket istemiyorum, Galatasaray başarılı olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.