Ankara’da sağanak yağış nedeniyle Çamlıdere barajı ziyan gördü

ANKARA – Ankara’da yaşanan şiddetli yağış, Çamlıdere Barajı 1 No’lu isale sınırında hasara yol açtı. Akıncılar-Ankara İstanbul Otoyol temasında bulunan sınırın patlaması sonucu yol üzerinde göçük meydana geldi. ASKİ Genel Müdürlüğü çizgisi kapatarak, alternatif sınırları devreye aldı.

‘HERHANGİ BİR SU KESİNTİSİ YAŞANMAYACAK’

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü, 12 Haziran 2022 saat 02.30’da öngörmeli beton çizginin patlaması sonucu yolda oluşan göçük nedeniyle çizgisi süreksiz olarak hizmete kapattı. Genel müdürlük, can güvenliğini sağlamak için Akıncılar’ın otoyola olan temasında giriş ve çıkışın trafiğe kapatıldığını açıkladı.


Su kesintisinin yaşanmaması için alternatif çizgilerin devreye alındığını tabir eden ASKİ yetkilileri, “Göçüğün meydana geldiği yol gerekli ikaz levhaları ile emniyete alındı. İsale sınırındaki su akışı kapatılarak alternatif çizgiler devreye alındı. Rastgele bir su kesintisi yaşanmayacak” bilgisini verdi.

İsale çizgisine müdahale ederek arızanın giderilmesi için çalışma başlatan ASKİ grupları, yağışların sona ermesi ve fiziki çalışma ortamının sağlanmasının akabinde sınırı onararak yolu en kısa müddette trafiğe açacak. (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.